We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Huddly
Huddly IQ 12 MP Black 1920 x 1080 pixels 30 fps CMOS 25.4 / 2.3 mm (1 / 2.3")
SKU
7090043790573
In Stock
12 MPix, 1/2.3” CMOS, f/2.8, 1080p/720p 30 fps, 16:9, USB Type-C , Black
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Camera | |
|---|---|
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Sensor type | CMOS |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.3 mm (1 / 2.3") |
| Digital zoom | 4x |
| Field of view (FOV) angle | 150° |
| White balance | Auto |
| Horizontal field of view | 120° |
| Noise reduction | Yes |
| 3D NR (Noise Reduction) | Yes |
| Vertical field of view | 90° |
| Video | |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Resolution at capture speed | 1280x720@30fps, 1920x1080@30fps |
| Supported video modes | 720p, 1080p |
| Video formats supported | MPEG, YUV |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| HD type | Full HD |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Built-in microphone | No |
| Power | |
| DC input voltage | 5 V |
| Input current | 0.9 A |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85258900 |
| Audio | |
| Built-in microphone | No |
| Noise reduction | Yes |
| Performance | |
| Plug and Play | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85258900 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 40 mm |
| Depth | 72 mm |
| Height | 35 mm |
You may also be interested in
| Product |
Huddly IQ 12 MP Black 1920 x 1080 pixe...
Login for pricing
|
EPOS EXPAND Vision 1M USB Meeting Room...
Login for pricing
|
Logitech MeetUp 2 Graphite 3840 x 2160...
Login for pricing
|
HP Poly Studio R30 USB Video Bar
Login for pricing
|
Yealink 12x Zoom 4K PTZ USB Camera
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7090043790573
|
1001197
|
960-001681
|
842D2AA#ABU
|
UVC84
|
| Manufacturer |
Huddly
|
EPOS
|
Logitech
|
HP Poly
|
Yealink
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Graphite
|
Grey
|
Black
|




