We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
i-tec
i-tec Docking station bracket, for monitors with VESA mount
SKU
VESADOCK1
Out Of Stock - for any questions or recommendations for similar/alternative products, please contact us.
Docking station bracket, for monitors with VESA mount
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Cable management | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Material | Metal |
| Product colour | Black |
| Compatibility | i-tec USB 3.0 / USB-C / Thunderbolt 3 Dual 4K Display Docking Station + Power Delivery 65W i-tec USB 3.0 / USB-C / Thunderbolt 3 Dual 4K Display Docking Station |
| Other features | |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 80 g |
| Width | 120 mm |
| Depth | 5 mm |
| Height | 190 mm |
| Packaging data | |
| Screws included | Yes |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 290 mm |
| Package depth | 5 mm |
| Package weight | 128 g |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP Quick Release Bracket
Login for pricing
|
Hot Product
HP Quick Release Bracket
Login for pricing
|
Popular
StarTech.com 2.5in SATA Hard Drive to...
Login for pricing
|
Recommended
Star Micronics 99250269 mounting kit
Login for pricing
|
New
HP B500 PC Mounting Bracket
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EM870AT
|
EM870AA
|
BRACKET25SAT
|
99250269
|
2DW52AA
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
StarTech.com
|
Star Micronics
|
HP
|
| Mounting type |
Desk
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|



