We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE
HPE K2Q45A internal solid state drive 200 GB 2.5" SAS
SKU
K2Q45A
In Stock
200GB, 2.5", 12G SAS, SFF, Ent, Factory Integrated
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 200 GB |
| Internal | Yes |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
| Internal | Yes |
| Product colour | Black |
| SSD form factor | 2.5" |
| Features | |
| Interface | SAS |
| SSD capacity | 200 GB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| SSD capacity | 200 GB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Width | 127 mm |
| Weight | 460 g |
| Height | 177.8 mm |
| Depth | 228.6 mm |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Black |
| SSD form factor | 2.5" |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Internal | Yes |
You may also be interested in
| Product |
HPE K2Q45A internal solid state drive...
Login for pricing
|
Bestseller
Samsung 870 EVO 4 TB 2.5" Serial...
Login for pricing
|
Recommended
Samsung PM1733 1.92TB 2.5" 1920 G...
Login for pricing
|
Popular
Samsung 990 Pro 4 TB M.2 PCI Express 4...
Login for pricing
|
Hot Product
Synology SAT5221-960G internal solid s...
Login for pricing
|
New
Kingston Technology 2T FURY RENEGADE G...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
K2Q45A
|
MZ-77E4T0B/EU
|
MZWLR1T9HBJR-00007
|
MZ-V9P4T0GW
|
SAT5221-960G
|
SFYR2S/2T0
|
| Manufacturer |
HPE
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Synology
|
Kingston Technology
|
| Interface |
SAS
|
Serial ATA III
|
PCI Express 4.0
|
PCI Express 4.0
|
Serial ATA III
|
PCI Express 5.0
|
| Memory type |
N/A
|
V-NAND MLC
|
V-NAND
|
V-NAND TLC
|
N/A
|
3D TLC
|
| SSD capacity |
150GB to 200GB
|
N/A
|
1200GB to 2000GB
|
N/A
|
800GB to 1000GB
|
1200GB to 2000GB
|
| Component for |
N/A
|
PC
|
PC
|
PC/Game console
|
NAS
|
PC/notebook
|
| SSD form factor |
2.5"
|
2.5"
|
2.5"
|
M.2
|
2.5"
|
M.2
|





