We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Yealink
Yealink - MB-WallMount-650
SKU
MB-WallMount-650
In Stock
912mm × 22mm × 242mm, 3.45 kg, f/ MeetingBoard 65 Pro
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Purpose-built design for MeetingBoard Pro
- Enhanced safety and stability
- Easy and smooth installation
| Features | |
|---|---|
| Product type | Wall mount |
| Product colour | Black |
| Placement supported | Wall |
| Brand compatibility | Yealink |
| Compatible products | MeetingBoard 65 Pro |
| Maximum screen size | 165.1 cm (65") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 912 mm |
| Depth | 22 mm |
| Height | 242 mm |
| Weight | 3.45 kg |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 1005 mm |
| Package depth | 335 mm |
| Package height | 105 mm |
| Package weight | 5.2 kg |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Yealink - MB-WallMount-650
Login for pricing
|
Vision VFM-WVC/2 video conferencing ac...
Login for pricing
|
New
HP Poly Studio E70/X70/X72/V72 Polariz...
Login for pricing
|
Bestseller
HP Poly Studio X50/X52/X70/USB Expansi...
Login for pricing
|
Recommended
HP Poly Studio P15/R30 Wall Mount
Login for pricing
|
Popular
HP Poly Studio E70/P15/R30 Display Clamp
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MB-WallMount-650
|
VFM-WVC/2
|
875K9AA
|
875M4AA
|
783S4AA
|
875K8AA
|
| Manufacturer |
Yealink
|
Vision
|
HP Poly
|
HP Poly
|
HP Poly
|
HP Poly
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Grey
|
| Product type |
Wall mount
|
Wall mount
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Camera mount
|




