We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Yealink
Yealink CS-PendantMount
SKU
3311124
In Stock
CS-PendantMount, Pendant Mount Enclosure for CS10 / CS10-D – white ceiling mount kit (enclosure, safety cable, mounting hardware)
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Tailor-made accessory for CS10 speaker
- Ideal for areas where ceiling cutouts aren’t feasible
- Smooth installation with included safety cable kit and mounting accessories
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ceiling mount |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Width | 290 mm |
| Depth | 290 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 530 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 290 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 1.94 kg |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Yealink CS-PendantMount
Login for pricing
|
Neat NEATPAD-GLASSMOUNT conference equ...
Login for pricing
|
Neat VESA Screen mount kit
Login for pricing
|
|---|---|---|---|
| SKU |
3311124
|
NEATPAD-GLASSMOUNT
|
NEATBAR-SCREENMOUNTKIT
|
| Manufacturer |
Yealink
|
Neat
|
Neat
|
| Product type |
Ceiling mount
|
Bracket
|
Mounting kit
|


