We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Yealink
Yealink 1304026 microphone Black Conference microphone
SKU
CPW65-DECT-Duo
In Stock
Wireless DECT Expansion Mic for CP965
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Optima HD voice
- Full duplex technology
- 11-day standby time and 13-hour talk time
- 10-foot (3-meter) 360° voice pickup
- Up to 20-meter connection distance with CP965
- Place-and-Charge Charging cradle
- Intuitive capacitive mute buttons
- Capacitive mute touchpad
- Echo cancellation
- DECT Technology
| Microphone | |
|---|---|
| Echo cancellation | Yes |
| Microphone frequency | 1880 - 1900 Hz |
| Microphone mute | Yes |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Type | Conference microphone |
| Microphone pick-up range | 3 m |
| Ports & interfaces | |
| Maximum operating distance | 20 m |
| Cable length | 0.3 m |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB connector type | Micro-USB |
| Performance | |
| Echo cancellation | Yes |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.3 m |
| Certification | CE, FCC, RoHS, REACH, ISO 9001 |
| Mounting type | Table |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Power | |
| Power source | Battery |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Talk time | 13 h |
| Standby time | 11 day(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 78.6 mm |
| Height | 15.3 mm |
| Dimensions (W x D x H) with stand | 100 x 60 x 78.59 mm |
| Depth | 78.6 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 190 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 48 mm |
| Package depth | 82 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Cables included | Micro-USB |
| Quick start guide | Yes |
| Charging stand | Yes |
| Technical details | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Width | 78.6 mm |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Height | 15.3 mm |
| Depth | 78.6 mm |
| Master (outer) case net weight | 7.37 kg |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Echo cancellation | Yes |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 395 mm |
| Master (outer) case length | 251 mm |
| Master (outer) case height | 185 mm |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 7.37 kg |
You may also be interested in
| Product |
Yealink 1304026 microphone Black Confe...
Login for pricing
|
Bestseller
Logitech Expansion Microphone
Login for pricing
|
New
Shure MOTIV MV51 Grey Digital camcorde...
Login for pricing
|
Popular
Shure MOTIV MV5 Grey Presentation micr...
Login for pricing
|
Hot Product
Axis 01561-001 microphone White Securi...
Login for pricing
|
Recommended
Axis TC6901 Black Conference microphone
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CPW65-DECT-Duo
|
989-000171
|
MV51/A
|
MV5/A-LTG
|
01561-001
|
02789-001
|
| Manufacturer |
Yealink
|
Logitech
|
Shure
|
Shure
|
Axis
|
Axis
|
| Type |
Conference microphone
|
Table microphone
|
Digital camcorder microphone
|
Presentation microphone
|
Security camera microphone
|
Conference microphone
|
| Connectivity technology |
Wireless
|
Wireless
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|





