We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox
Xerox 550 sheet + 100 sheet Dual Tray
SKU
097N02468
In Stock
550 sheet + 100 sheet Dual Tray
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Compatible With: Xerox® C320 Color Printer/C325 Color Multifunction Printer/C410 Color Printer/VersaLink® C415 Color Multifunction Printer
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Xerox |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | Xerox C320 Colour Printer Xerox C325 Colour Multifunction Printer Xerox C410 Colour Printer Xerox VersaLink C415 Colour Multifunction Printer |
| Type | Tray |
| Product colour | Grey, Light grey, Steel |
| Certification | CE, UKCA |
| Country of origin | China |
| Package type | Box |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 424 mm |
| Depth | 416 mm |
| Height | 133 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 218.4 mm |
| Package depth | 508 mm |
| Package height | 477.5 mm |
| Package weight | 5.22 kg |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Xerox |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | Xerox C320 Colour Printer Xerox C325 Colour Multifunction Printer Xerox C410 Colour Printer Xerox VersaLink C415 Colour Multifunction Printer |
| Type | Tray |
| Product colour | Grey, Light grey, Steel |
| Certification | CE, UKCA |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 550 sheet + 100 sheet Dual Tray
Login for pricing
|
CoreParts MSP7864U printer/scanner spa...
Login for pricing
|
New
Zebra P1083320-084 printer/scanner spa...
Login for pricing
|
Recommended
Zebra P1050667-032 printer/scanner spa...
Login for pricing
|
Hot Product
Zebra P1058930-052 printer/scanner spa...
Login for pricing
|
Popular
HP CF081-67904 printer/scanner spare p...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
097N02468
|
MSP7864U
|
P1083320-084
|
P1050667-032
|
P1058930-052
|
CF081-67904
|
| Manufacturer |
Xerox
|
CoreParts
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
HP
|
| Type |
Tray
|
N/A
|
Consumable kit
|
N/A
|
Spindle
|
Belt
|
| Device compatibility |
Multifunctional
|
N/A
|
Label printer
|
Handheld printer
|
Label printer
|
Multifunctional
|





