We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox
Xerox 006R05151 Toner cartridge cyan, 1.2K pages (replaces HP 219A/W2191A) for HP CLJ Pro 3202
SKU
006R05151
In Stock
Everyday™ Cyan Toner by Xerox compatible with HP 219A (W2191A), Standard capacity
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
- QUALITY YOU CAN COUNT ON: Page after page of vibrant, true-to-life colours, deep blacks, and crisp fine-line detail
- UNMATCHED COMPATIBILITY: A broad portfolio covering HP, Brother and several other major brands and popular models
- LIFETIME PROTECTION: We've got you covered with a free replacement cartridge in the unlikely event of an issue
- HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
| Features | |
|---|---|
| Colour toner page yield | 1200 pages |
| Compatibility | Color LaserJet Pro 3202 LaserJet 3302 |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | W2191A |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | Netherlands |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 325 mm |
| Package weight | 760 g |
| Package width | 115 mm |
| Package height | 115 mm |
| Print quality | |
|---|---|
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Printing colours | Cyan |
| Packaging data | |
| Package depth | 325 mm |
| Package weight | 760 g |
| Package width | 115 mm |
| Package height | 115 mm |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | W2191A |
| Country of origin | Netherlands |
| Compatibility | Color LaserJet Pro 3202 LaserJet 3302 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Xerox 006R05151 Toner cartridge cyan,...
Login for pricing
|
New
HP C9722A/641A Toner cartridge yellow,...
Login for pricing
|
Popular
Ricoh 887813/TYPE FBK Toner black, 3.5...
Login for pricing
|
OKI 43459405 Toner yellow, 1K pages/5%...
Login for pricing
|
Bestseller
Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages IS...
Login for pricing
|
Hot Product
Brother TN-2210 Toner-kit, 1.2K pages...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
006R05151
|
C9722A
|
887813
|
43459405
|
TN1050
|
TN2210
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
Ricoh
|
OKI
|
Brother
|
Brother
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Cyan
|
Yellow
|
Black
|
Yellow
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
Brother
|
Brother
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Single pack
|
Single pack
|





