We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox
Xerox 001R00613 Transfer Belt, 160K pages for Xerox WC 7525
SKU
001R00613
In Stock
Transfer Belt Roller
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Features | |
|---|---|
| Maximum capacity | 160000 sheets |
| Brand compatibility | Xerox |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | WorkCentre 7525/7530/7535/7545/7556 |
| Type | Transfer belt |
| Package type | Box |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 127 mm |
| Package depth | 533.4 mm |
| Package height | 127 mm |
| Package weight | 454 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum capacity | 160000 sheets |
| Brand compatibility | Xerox |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | WorkCentre 7525/7530/7535/7545/7556 |
| Type | Transfer belt |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Xerox 001R00613 Transfer Belt, 160K pa...
Login for pricing
|
Popular
HP ADF roller replacement kit
Login for pricing
|
Recommended
Zebra 105910-150 printer/scanner spare...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra P1037974-028 printer/scanner spa...
Login for pricing
|
HP ADF Roller/Separation Maintenance Kit
Login for pricing
|
New
HP CN598-67018 printer/scanner spare p...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
001R00613
|
L2725-60002
|
105910-150
|
P1037974-028
|
A8P79-65001
|
CN598-67018
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
Zebra
|
Zebra
|
HP
|
HP
|
| Type |
Transfer belt
|
Roller
|
Roller
|
Roller
|
Roller
|
Separation pad
|
| Device compatibility |
Multifunctional
|
Multifunctional
|
POS printer
|
N/A
|
Multifunctional
|
Multifunctional
|





