We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
VivoLink
Vivolink VLWL110W cable accessory Cable management
SKU
VLWL110W
In Stock
Aluminum cable cover white, 110x6x2cm
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Premium Design in aluminum
- Keeps cable in place, concealed and protected
- Hinged Click-Lock Lid
- Easy to add and remove cables
- Easy installation with screws on wall
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable management |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Depth | 1100 mm |
| Height | 20 mm |
| Weight | 660 g |
| Thickness | 2 cm |
| Package weight | 725 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 725 g |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Vivolink VLWL110W cable accessory Cabl...
Login for pricing
|
Hot Product
Microconnect CABLEEATER2 cable accessory
Login for pricing
|
Cablenet RG58 Strain Relief Boot Black
Login for pricing
|
Cablenet RG174/179 Strain Relief Boot...
Login for pricing
|
Recommended
Cablenet RG59 Strain Relief Boot Black
Login for pricing
|
Popular
Bachmann 375.107 cable accessory
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VLWL110W
|
CABLEEATER2
|
BOOT58-BLK
|
BOOT-174GR
|
BOOT59-BLK
|
375.107
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
Microconnect
|
Cablenet
|
Cablenet
|
Cablenet
|
BACHMANN
|
| Product type |
Cable management
|
Cable management
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





