We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
VivoLink
Vivolink VLUDCM914 cable accessory
SKU
VLUDCM914
In Stock
Under-Desk Mesh Cable Management keep power strips and cables organized and hidden
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Open construction: for easy access to e.g cables and buttons and for service
- Rotary knobs to easy adjust it to fit the equipment installed
- Weight capacity: 5 kg
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 914 mm |
| Depth | 135 mm |
| Height | 85 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Package width | 940 mm |
| Package weight | 1.79 kg |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 940 mm |
| Package weight | 1.79 kg |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 125 mm |
You may also be interested in
| Product |
Vivolink VLUDCM914 cable accessory
Login for pricing
|
Ubiquiti UACC-Cable-PT-Ext Cable exten...
Login for pricing
|
|---|---|---|
| SKU |
VLUDCM914
|
UACC-CABLE-PT-EXT
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
Ubiquiti
|
| Product type |
N/A
|
Cable extender
|

