We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
VivoLink
Vivolink VLSPMTC-MOUNT speaker mount Ceiling Metal Silver
SKU
VLSPMTC-MOUNT
Out Of Stock - for any questions or recommendations for similar/alternative products, please contact us.
VLSPMTC metal enforcement for soft ceiling plate mount
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Features | |
|---|---|
| Placement | Ceiling |
| Product colour | Silver |
| Material | Metal |
| Technical details | |
| Package width | 301 mm |
| Package height | 65 mm |
| Package depth | 260 mm |
| Placement | Ceiling |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 614 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 714 g |
| Package width | 301 mm |
| Package height | 65 mm |
| Package depth | 260 mm |
| Material | |
| Material | Metal |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
You may also be interested in
| Product |
B-Tech VENTRY - Side Clamping Loudspea...
Login for pricing
|
|---|---|
| SKU |
BT77/B
|
| Manufacturer |
B-Tech
|
| Placement |
Wall
|
