We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
VivoLink
Vivolink VLFSSP-E300W speaker mount Wall Aluminium White
SKU
VLFSSP-E300W
In Stock
Floor Stand for Sonos ERA 300 Speaker, White
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Features | |
|---|---|
| Placement | Wall |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Wheels | No |
| Technical details | |
| Package width | 260 mm |
| Package height | 97 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Placement | Wall |
| Product colour | White |
| Wheels | No |
| Gross weight | 2.62 kg |
| Maximum weight | 5 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 2.73 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.08 kg |
| Package width | 260 mm |
| Package height | 97 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Gross weight | 2.62 kg |
| Package net weight | 1.96 kg |
| Maximum weight | 5 kg |
| Material | |
| Material | Aluminium |
You may also be interested in
| Product |
Vivolink VLFSSP-E300W speaker mount Wa...
Login for pricing
|
Vivolink VLFSSP-E100B speaker mount Wall
Login for pricing
|
Vivolink VLFSSP-E100W speaker mount Wa...
Login for pricing
|
Vivolink VLFSSP-E300B speaker mount Wa...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
VLFSSP-E300W
|
VLFSSP-E100B
|
VLFSSP-E100W
|
VLFSSP-E300B
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
| Material |
Aluminium
|
N/A
|
Aluminium
|
Aluminium
|
| Placement |
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|



