We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
VivoLink
Vivolink VL120016R-PSU power adapter/inverter Black
SKU
VL120016R-PSU
In Stock
Power supply for receiver unit VL120016R
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Features | |
|---|---|
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 64 g |
| Width | 120 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 95 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 118 mm |
| Package depth | 94 mm |
| Package height | 52 mm |
| Package weight | 164 g |
| AC adapter included | Yes |
| Packaging content | |
| Included power plug types | EU |
| Other features | |
| Type | AV receiver |
| AC adapter included | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Vivolink VL120016R-PSU power adapter/i...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra P1031365-042 power adapter/inver...
Login for pricing
|
Recommended
HP 613154-001 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
Popular
HP 463953-001 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
New
HP 645156-001 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 609941-001 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VL120016R-PSU
|
P1031365-042
|
613154-001
|
463953-001
|
645156-001
|
609941-001
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
Zebra
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Power supply type |
N/A
|
auto
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
N/A
|
POS printer
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|





