We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
VivoLink
Vivolink PROMJLSZH15 audio cable 15 m 3.5mm Black
SKU
PROMJLSZH15
In Stock
3.5mm Cable LSZH M-M 15m
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- 99,9% Copper conductor
- High flexibility
- High quality
- Robust connectors
- Gold connectors
- Double shielding
- Low smoke & Zero halogen
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Cable length | 15 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Cable material | Tinned copper |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| AWG wire size | 24 |
| Cable diameter | 5 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 5 mm |
| Weight | 513 g |
| Package weight | 488 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 182 mm |
| Package height | 73 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 488 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 182 mm |
| Package height | 73 mm |
| Cable diameter | 5 mm |
| Weight | 513 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Vivolink PROMJLSZH15 audio cable 15 m...
Login for pricing
|
Popular
Jabra 8734-749 audio cable 0.15 m QD 3...
Login for pricing
|
Microconnect TT6100BKAD audio cable 1...
Login for pricing
|
Ubiquiti UACC-AI-Theta-Audio-Cable-1M...
Login for pricing
|
Bestseller
Samsung EE-UC10JUWEGUS audio cable USB...
Login for pricing
|
Hot Product
Vivolink PROMJ25 audio cable 25 m 3.5m...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PROMJLSZH15
|
8734-749
|
TT6100BKAD
|
UACC-AI-THETA-AUDIO-CABLE-1M
|
EE-UC10JUWEGUS
|
PROMJ25
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
Jabra
|
Microconnect
|
Ubiquiti
|
Samsung
|
VivoLink
|
| Connector 1 |
3.5mm
|
N/A
|
TOSLINK
|
N/A
|
N/A
|
3.5mm
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
3.5mm
|
TOSLINK
|
N/A
|
USB
|
3.5mm
|




