We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
VivoLink
Vivolink PROMJLSZH10 audio cable 10 m 3.5mm Black
SKU
PROMJLSZH10
In Stock
3.5MM Cable LSZH M-M 10m
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- 99,9% Copper conductor
- High flexibility
- High quality
- Robust connectors
- Gold connectors
- Double shielding
- Low smoke & Zero halogen
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Cable length | 10 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Cable material | Tinned copper |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| AWG wire size | 24 |
| Cable diameter | 5 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 5 mm |
| Weight | 347 g |
| Package weight | 338 g |
| Package width | 172 mm |
| Package depth | 172 mm |
| Package height | 59 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 338 g |
| Package width | 172 mm |
| Package depth | 172 mm |
| Package height | 59 mm |
| Cable diameter | 5 mm |
| Weight | 347 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Vivolink PROMJLSZH10 audio cable 10 m...
Login for pricing
|
Popular
Jabra 8734-749 audio cable 0.15 m QD 3...
Login for pricing
|
Microconnect XLRMF10 audio cable 10 m...
Login for pricing
|
Bestseller
Apple USB-C to 3.5mm Headphone Jack Ad...
Login for pricing
|
Hot Product
StarTech.com 5in (12.7cm) USB-C to 3.5...
Login for pricing
|
Microconnect TT6100BKAD audio cable 1...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PROMJLSZH10
|
8734-749
|
XLRMF10
|
MW2Q3ZM/A
|
USBCAUDIO2
|
TT6100BKAD
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
Jabra
|
Microconnect
|
Apple
|
StarTech.com
|
Microconnect
|
| Connector 1 |
3.5mm
|
N/A
|
XLR (3-pin)
|
N/A
|
N/A
|
TOSLINK
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
3.5mm
|
XLR (3-pin)
|
3.5mm
|
N/A
|
TOSLINK
|





