We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta
Varta Longlife Single-use battery AAA Alkaline
SKU
4903121134
In Stock
Varta Longlife, Single-use battery, AAA, Alkaline, 1.5 V, 24 pc(s), 44.5 mm
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 24 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Height | 44.5 mm |
| Diameter | 1.05 cm |
| Weight | 11.4 g |
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 44 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 44 mm |
| Features | |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 24 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Package weight | 280 kg |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Varta Longlife Single-use battery AAA...
Login for pricing
|
CoreParts MBR9V/6LR61 household batter...
Login for pricing
|
Recommended
GP Batteries Super Alkaline 15A/LR6 Si...
Login for pricing
|
Popular
Varta 4x AA Lithium Single-use battery
Login for pricing
|
Hot Product
GP Batteries Ultra Alkaline GP15AU Sin...
Login for pricing
|
MediaRange MRBAT107 household battery...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4903121134
|
MBR9V/6LR61
|
151376
|
06106301404
|
151445
|
MRBAT107
|
| Manufacturer |
Varta
|
CoreParts
|
GP Batteries
|
Varta
|
GP Batteries
|
MediaRange
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
Alkaline
|
Lithium
|
Alkaline
|
Alkaline
|
| Battery type |
Single-use battery
|
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery size(s) |
AAA
|
N/A
|
N/A
|
AA
|
N/A
|
N/A
|





