ATX24POWEXT
In Stock
StarTech.com 8in 24 Pin ATX 2.01 Power Extension Cable
Login for pricing
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
Features
Connector 1ATX (24-pin)
Connector 2ATX (24-pin)
Cable length0.203 m
Connector 1 form factorStraight
Connector 2 form factorStraight
Product colourMulticolour
Connector 2 genderFemale
Connector 1 genderMale
CertificationCE, REACH
Certificates
CertificationCE, REACH
Compliance certificatesRoHS
Weight & dimensions
Weight76 g
Package width125 mm
Package depth225 mm
Package height12 mm
Package weight81 g
Packaging data
Package width125 mm
Package depth225 mm
Package height12 mm
Package weight81 g
Technical details
Harmonized System (HS) code84733080
Compliance certificatesRoHS
Logistics data
You may also be interested in
Compare Products
Product StarTech.com 8in 24 Pin ATX 2.01 Power Extension Cable StarTech.com 8in 24 Pin ATX 2.01 Power... Login for pricing
StarTech.com 12in LP4 to 2x SATA Power Y Cable Adapter StarTech.com 12in LP4 to 2x SATA Power... Login for pricing
StarTech.com 8in ATX12V 4 Pin P4 CPU Power Extension Cable - M/F
Bestseller
StarTech.com 8in ATX12V 4 Pin P4 CPU P... Login for pricing