450FBLCLC10
|---|---|
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | LC |
| Connector 2 | LC |
| Cable length | 10 m |
| Full duplex | Yes |
| Core diameter | 50 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Sustainability compliance | Yes |
| Doesn't contain | Halogen |
| Compliance certificates | RoHS, CE |
| Features | |
| Fibre optic type | OM4 |
| Connector 1 | LC |
| Connector 2 | LC |
| Cable length | 10 m |
| Full duplex | Yes |
| Core diameter | 50 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Wavelengths supported | 850 nm |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Product colour | Aqua colour |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Data transmission | |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Weight & dimensions | |
| Package width | 220 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 22 mm |
| Weight | 131 g |
| Package weight | 142 g |
| Packaging data | |
| Package width | 220 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package weight | 142 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 410 mm |
| Master (outer) case length | 410 mm |
| Master (outer) case height | 450 mm |