RL-KN360-B2
In Stock
360mm AIO Liquid Cooler with 1.54" LCD, Black
  • Custom LCD Screen: Display real-time system temps, animated GIFs, custom images, or web integrations like Spotify and YouTube on a bright 1.54" square LCD — fully customizable through NZXT CAM software.
Performance
Suitable locationProcessor
Fan connector4-pin
Pulse-width modulation (PWM) supportYes
Bearing typeFluid Dynamic Bearing (FDB)
Noise level (high speed)30 dB
TypeAll-in-one liquid cooler
Fan diameter12 cm
Maximum airflow73.47 cfm
Number of fans3 fan(s)
Pump motor speed (min)1200 RPM
Pump motor speed (max)2800 RPM
Fan static pressure4.5 mmH2O
Fan speed (min)500 RPM
Fan speed (max)2000 RPM
Fan's mean time to failure (MTTF)60000 h
Design
Fan connector4-pin
Number of fans3 fan(s)
MaterialPlastic, Rubber
Product colourBlack
Technical details
Noise level (high speed)30 dB
TypeAll-in-one liquid cooler
Fan diameter12 cm
Maximum airflow73.47 cfm
Power
Fan power consumption2.16 W
Pump voltage12 V
Pump current300 mA
Fan voltage12 V
Fan current0.18 A
Colour
Product colourBlack
Weight & dimensions
Fan dimensions (W x D x H)120 x 120 x 25 mm