LS1203-7AZU0100ER
In Stock
Bi-directional, 650 nm, 100 scans/sec, RS-232, USB, 122g, Black
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Scanning | |
|---|---|
| Type | Handheld bar code reader |
| 2D (matrix & stacked) barcodes supported | Not supported |
| Wavelength | 650 nm |
| Tilt reading angle | -30 - 30° |
| Sensor type | Laser |
| Read rate (max) | 100 reads/s |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| Standard interfaces | USB |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Power consumption | 100 mA |
| Power source type | DC |
| Input voltage | 5 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 60.9 mm |
| Depth | 180.3 mm |
| Height | 60.9 mm |
| Weight | 122 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Packaging data | |
| Cables included | USB |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |