We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP
HP Wired Mouse 1000
SKU
4QM14AA
In Stock
Wired Mouse 1000
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Work without boundaries. A 1.5m cord gives you the freedom to move when plugged into your PC.
- Connection is a breeze with USB connectivity so you can get up and running fast.
- Versatile design allows ease of use for left or right-hand control.
| Design | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| HP segment | Home |
| Colour name | Black |
| Technical details | |
| Weight | 70 g |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545918244 |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11 |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 70 g |
| Width | 100 mm |
| Depth | 58.5 mm |
| Height | 39.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 100 g |
| Package width | 129 mm |
| Package depth | 78 mm |
| Package height | 47 mm |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Warranty card | Yes |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545918244 |
| Other features | |
| Weight | 70 g |
| Compatibility | Available USB port. |
| Compatible operating systems | Windows 7; Windows 11; Windows 10; Windows 8 |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Wired Mouse 1000
Login for pricing
|
Hot Product
CHERRY WHEELMOUSE OPTICAL Corded Mouse...
Login for pricing
|
Popular
Lenovo 06P4069 mouse USB Type-A Optica...
Login for pricing
|
Recommended
CHERRY WHEELMOUSE OPTICAL Corded Mouse...
Login for pricing
|
Verbatim Go Nano mouse Ambidextrous RF...
Login for pricing
|
Bestseller
Logitech Wireless Mouse M185
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4QM14AA
|
M-5450
|
06P4069
|
M-5400
|
49042
|
910-002235
|
| Manufacturer |
HP
|
CHERRY
|
Lenovo
|
CHERRY
|
Verbatim
|
Logitech
|
| Buttons quantity |
N/A
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
| Movement detection technology |
N/A
|
Optical
|
Optical
|
Optical
|
N/A
|
Optical
|
| Purpose |
N/A
|
office
|
office
|
office
|
office
|
office
|
| Device interface |
N/A
|
USB Type-A + PS/2
|
USB Type-A
|
USB Type-A + PS/2
|
RF Wireless
|
RF Wireless
|
| Scroll type |
N/A
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
Buttons
|
Wheel
|
| Connectivity technology |
N/A
|
N/A
|
Wired
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





