We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP
HP Social Media Snapshots Removable Sticky -25 sht/10 x 13 cm photo paper White Semi-gloss
SKU
W2G60A
In Stock
Social Media Snapshots Removable Sticky Photo Paper-25 sht/10 x 13 cm
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Easily print your Facebook, Instagram, or other photos – right from your smartphone or tablet.[1] Print it, stick it, share it – and easily remove stickable photos when you're ready for something new.
- Add your own flavour. Write personalised captions – or pull existing ones – and choose from fun coloured, or basic photo layouts to tell your story. Connect with others – your way – with HP Social Media Snapshots.
| Features | |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 130 mm |
| Finish type | Semi-gloss |
| Sheets per pack | 25 sheets |
| Compatible products | HP OfficeJet 7612 e-All-in-One HP OfficeJet 7510 HP OfficeJet 7110 ePrinter HP OfficeJet Pro 8710 HP OfficeJet Pro 8715 HP OfficeJet Pro 8720 HP OfficeJet Pro 8725 HP OfficeJet Pro 6230 ePrinter |
| Product colour | White |
| HP segment | Home, Home office |
| Media weight | 265 g/m² |
| Weight & dimensions | |
| Width | 100 mm |
| Height | 130 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 161 mm |
| Package depth | 115 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package weight | 120 g |
| Technical details | |
| Finish type | Semi-gloss |
| Sheets per pack | 25 sheets |
| Compatible products | HP OfficeJet 7612 e-All-in-One HP OfficeJet 7510 HP OfficeJet 7110 ePrinter HP OfficeJet Pro 8710 HP OfficeJet Pro 8715 HP OfficeJet Pro 8720 HP OfficeJet Pro 8725 HP OfficeJet Pro 6230 ePrinter |
| Product colour | White |
| Other features | |
| Compatible products | HP OfficeJet 7612 e-All-in-One HP OfficeJet 7510 HP OfficeJet 7110 ePrinter HP OfficeJet Pro 8710 HP OfficeJet Pro 8715 HP OfficeJet Pro 8720 HP OfficeJet Pro 8725 HP OfficeJet Pro 6230 ePrinter |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HP Social Media Snapshots Removable St...
Login for pricing
|
Recommended
Epson Premium Semi-Gloss Photo Paper -...
Login for pricing
|
Hot Product
HP Advanced Glossy Photo Paper-100 sht...
Login for pricing
|
Bestseller
Canon PP-201 Glossy II Photo Paper Plu...
Login for pricing
|
Epson Photo Paper Glossy - 13x18cm - 5...
Login for pricing
|
New
Canon GP-501 Glossy Photo Paper 4x6&qu...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
W2G60A
|
C13S041765
|
Q8692A
|
2311B018
|
C13S042545
|
0775B081
|
| Manufacturer |
HP
|
Epson
|
HP
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
| Finish type |
Semi-gloss
|
Semi-gloss
|
Gloss
|
High-gloss
|
Gloss
|
Gloss
|





