We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly
HP Poly Voyager Microsoft Teams Certified Office Base
SKU
218472-02
In Stock
Poly Voyager Microsoft Teams Certified Office Base
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Give your office workers flexibility and hands-free productivity with generous roaming range. They’ll be able to take multitasking to the next level and add some pep to their step with this wireless headset [1].
- Tune out background noise or keep one ear open — the choice is yours with stereo and mono styles. Outstanding noise canceling and dual microphones block out nearby chatter. Enjoy superior acoustic performance, all day.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Headset stand |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | POLY |
| Compatibility | Compatible with Poly Voyager 4310, Poly Voyager 4320 and Poly Voyager Focus 2 headsets. Connects to PC via included USB-A or USB Type-C, desk phone via included cable. Smartphone connects to headset (not included) via Bluetooth. |
| Noise-canceling | Yes |
| Country of origin | China, Mexico |
| Technical details | |
| Product type | Headset stand |
| Package weight | 520 g |
| Brand compatibility | POLY |
| Compatibility | Compatible with Poly Voyager 4310, Poly Voyager 4320 and Poly Voyager Focus 2 headsets. Connects to PC via included USB-A or USB Type-C, desk phone via included cable. Smartphone connects to headset (not included) via Bluetooth. |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 599 kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 520 g |
| Package width | 185 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 115 mm |
| Weight | 350 g |
| Power | |
|---|---|
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-C |
| Packaging data | |
| Package weight | 520 g |
| Package width | 185 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 115 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Country of origin | China, Mexico |
| UNSPSC-code | 43191610 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly Voyager Microsoft Teams Certif...
Login for pricing
|
Popular
Jabra LINK 260
Login for pricing
|
Jabra Link 950 USB-C
Login for pricing
|
Bestseller
Jabra Evolve2 75 Deskstand USB-A - Black
Login for pricing
|
Hot Product
EPOS HSL 10 II
Login for pricing
|
Recommended
Jabra Link 400c USB-C, DECT, MS, EMEA/...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
218472-02
|
260-09
|
2950-79
|
14207-73
|
1000756
|
14205-41
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
EPOS
|
Jabra
|
| Product type |
Headset stand
|
USB adapter
|
Interface adapter
|
Headset stand
|
N/A
|
DECT adapter
|





