We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly
HP Poly EncorePro HW700 Foam Ear Cushions and Mounting Plates (2 Pieces)
SKU
85R24AA
In Stock
EncorePro HW700 Foam Ear Cushions and Mounting Plates (2 Pieces)
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cushion/ring set |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | EncorePro HW700 EncorePro 500 series EncorePro 700 series |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Cushion/ring set |
| Package weight | 300 g |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | EncorePro HW700 EncorePro 500 series EncorePro 700 series |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 13111309 |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly EncorePro HW700 Foam Ear Cushi...
Login for pricing
|
Popular
CoreParts MBXJA-BA0001 headphone/heads...
Login for pricing
|
JPL EC-08 Ear pad
Login for pricing
|
Recommended
JPL A-01 USB adapter
Login for pricing
|
Hot Product
Sandberg Cleaning Pen Kit for AirPods
Login for pricing
|
Bestseller
Poly Blackwire C310/320 Foam Ear Cushi...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
85R24AA
|
MBXJA-BA0001
|
575-056-002
|
575-371-001
|
470-32
|
85S15AA
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
CoreParts
|
JPL
|
JPL
|
Sandberg
|
HP Poly
|
| Product type |
Cushion/ring set
|
Battery
|
Ear pad
|
USB adapter
|
Cleaning kit
|
Cushion/ring set
|





