We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly
HP Poly Blackwire BW300 Leatherette Ear Cushion (2 Pieces)
SKU
89862-01
In Stock
Blackwire BW300 Leatherette Ear Cushion (2 Pieces)
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | POLY |
| Compatibility | Poly Blackwire BW300 |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Ear pad |
| Package weight | 300 g |
| Brand compatibility | POLY |
| Compatibility | Poly Blackwire BW300 |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 43191607 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly Blackwire BW300 Leatherette Ea...
Login for pricing
|
Bestseller
Jabra GN 1200 CC
Login for pricing
|
Hot Product
Jabra Evolve2 85 Ear Cushion, Black 1...
Login for pricing
|
Popular
CoreParts MBXJA-BA0001 headphone/heads...
Login for pricing
|
Recommended
Eartec EAR-QD002(P) headphone/headset...
Login for pricing
|
EPOS CSTD 17
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
89862-01
|
88011-99
|
14101-79
|
MBXJA-BA0001
|
EAR-QD002(P)
|
1000837
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Jabra
|
Jabra
|
CoreParts
|
eartec
|
EPOS
|
| Product type |
N/A
|
Cable
|
Accessory kit
|
Battery
|
Cable
|
Cable
|





