We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP
HP L40098-001 power adapter/inverter Indoor 90 W Black
SKU
L40098-001
In Stock
90W Smart AC Adapter with 7.4mm Connector and Power Factor Correction (PFC) Technology
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Genuine HP parts and guaranteed compatibility with HP devices.
- Detailed information on product’s features and availability.
- Direct-from-producer prices and transparency on all costs.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 90 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 90 W |
| Performance | |
| Brand compatibility | HP |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Cables included | AC |
| Power adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| Power adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Power adapter included | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP L40098-001 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 613154-001 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
HP AC Smart power adapter (65 watt) po...
Login for pricing
|
Popular
HP 463953-001 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
New
HP 645156-001 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
Recommended
HP 609941-001 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
L40098-001
|
613154-001
|
693711-001
|
463953-001
|
645156-001
|
609941-001
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|





