We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP
HP Desktop Mini 2.5-inch SATA Drive Bay kit v2 Mini PC HDD assembly kit
SKU
13L70AA
In Stock
Desktop Mini 2.5-inch SATA Drive Bay kit v2
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible chassis type | Mini PC |
| Type | HDD assembly kit |
| Product colour | Silver |
| Compatible products | HP ProDesk 400/405 G6 Desktop Mini, HP ProDesk 600 G6 Desktop Mini, HP EliteDesk 800/805 G6 Desktop Mini |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 117 mm |
| Depth | 84.5 mm |
| Height | 22 mm |
| Weight | 89.5 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible chassis type | Mini PC |
| Type | HDD assembly kit |
| Product colour | Silver |
| Compatible products | HP ProDesk 400/405 G6 Desktop Mini, HP ProDesk 600 G6 Desktop Mini, HP EliteDesk 800/805 G6 Desktop Mini |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| UNSPSC-code | 43201608 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Desktop Mini 2.5-inch SATA Drive Ba...
Login for pricing
|
Recommended
CoreParts KIT175 computer case part
Login for pricing
|
Popular
CoreParts MUXMS-00406 computer case part
Login for pricing
|
CoreParts KIT962 computer case part HD...
Login for pricing
|
Hot Product
HYTE LS30 Universal Computer case ligh...
Login for pricing
|
Bestseller
HYTE LS10 Universal LED strip
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
13L70AA
|
KIT175
|
MUXMS-00406
|
KIT962
|
ACC-HYTE-LS30-B-2
|
ACC-HYTE-LS10-B-3
|
| Manufacturer |
HP
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
HYTE
|
HYTE
|
| Type |
HDD assembly kit
|
N/A
|
N/A
|
HDD mounting bracket
|
Computer case light kit
|
LED strip
|
| Compatible chassis type |
Mini PC
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Universal
|
Universal
|





