We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP
HP CE980A Toner waste box, 150K pages for HP CLJ CP 5525/LaserJet 700 M775
SKU
CE980A
In Stock
Color LaserJet CE980A Toner Collection Unit
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Original HP CE980A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP Color LaserJet CP5520 Supply Kits work with: HP LaserJet Enterprise M750, M775; HP LaserJet M775; HP LaserJet Pro CP5225, M570, P5225
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Stay productive, keep your HP Color LaserJet Enterprise CP5520 Printer series up and running smoothly with the HP Color LaserJet Toner Collection Unit.
- Depend on Original HP CE980A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- HP Color LaserJet Toner Collection Unit; Installation guide; Recycle guide; UPS label; Toner wipe cloth
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HP Color LaserJet CP5520 Supply Kits work with: HP LaserJet Enterprise M750, M775 HP LaserJet M775 HP LaserJet Pro CP5225, M570, P5225 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Country of origin | China |
| HP segment | Home, Home office |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 582 mm |
| Depth | 239 mm |
| Height | 129 mm |
| Package depth | 239 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Weight | 150 g |
| Package width | 582 mm |
| Package height | 129 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 239 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Package width | 582 mm |
| Package height | 129 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Compatibility | HP Color LaserJet CP5520 Supply Kits work with: HP LaserJet Enterprise M750, M775 HP LaserJet M775 HP LaserJet Pro CP5225, M570, P5225 |
| Box contents | HP Color LaserJet Toner Collection Unit; Installation guide; Recycle guide; UPS label; Toner wipe cloth |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HP CE980A Toner waste box, 150K pages...
Login for pricing
|
HP C9722A/641A Toner cartridge yellow,...
Login for pricing
|
New
Lexmark 24B6008 Toner cyan, 3K pages f...
Login for pricing
|
Bestseller
Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages IS...
Login for pricing
|
Recommended
Brother TN-2210 Toner-kit, 1.2K pages...
Login for pricing
|
Hot Product
Brother TN-2010 Toner-kit, 1K pages IS...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CE980A
|
C9722A
|
24B6008
|
TN1050
|
TN2210
|
TN2010
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
Lexmark
|
Brother
|
Brother
|
Brother
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
Yellow
|
Cyan
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
N/A
|
Brother
|
Brother
|
Brother
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Single pack
|
Single pack
|
Single pack
|





