HP C9732A/645A Toner cartridge yellow, 12K pages/5% for Canon LBP-86
SKU
C9732A
In Stock
645A Yellow Original LaserJet Toner Cartridge
Login for pricing
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
  • Original HP 645A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
  • 1 Yellow (~12,000 pages)
  • Reliable printing you can trust
  • Get the best results from your HP printing system. HP Smart technology[1] and chemically-grown toner formulas in HP 645A LaserJet Toner Cartridges work with your printer to deliver accurate, consistent colour and reliable, cost-effective performance.
  • Depend on Original HP 645A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
  • Toner cartridge; Recycling guide
Features
TypeOriginal
Colour toner page yield12000 pages
CompatibilityHP 645 toner cartridges work with:
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeC9732A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursYellow
Country of originJapan
Quantity per box1 pc(s)
HP segmentBusiness
Total amount of recycled materials used for making17%
Pallet size (EU)1160 x 800 x 944 mm
UNSPSC-code44103103
Stacking number for pallet4 pc(s)
Pallet weight (imperial)182.8 kg (403 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1120.1 x 1000.8 x 1198.9 mm (44.1 x 39.4 x 47.2")
Layers per pallet4 pc(s)
Master (outer) cases per pallet56 pc(s)
Products per pallet (EU)33 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Operating temperature (T-T)15 - 25 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width500 mm
Depth160 mm
Height265 mm
Package depth160 mm
Package weight2.9 kg
Weight2.3 kg
Package width500 mm
Package height265 mm
Products per pallet56 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1120 x 1000 x 1198 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Printing coloursYellow
Packaging data
Package depth160 mm
Package weight2.9 kg
Package width500 mm
Package height265 mm
Technical details
TypeOriginal
Brand compatibilityHP
OEM codeC9732A
Country of originJapan
UNSPSC-code44103103
Quantity per box1 pc(s)
Layers per pallet4 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons16 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)11 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
Total carbon footprint (kg of CO2e)11.6
HP GTIN (EAN/UPC)088698445426
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)088698445426
Sustainability
Other features
Logistics data
Pallet gross weight182.6 kg
Master (outer) cases per pallet layer14 pc(s)
Pallet weight (EU)121 kg
Products per pallet56 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product HP C9732A/645A Toner cartridge yellow, 12K pages/5% for Canon LBP-86