We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP
HP 32GB DDR5 (1x32GB) 4800 SODIMM ECC Memory
SKU
4M9Y8AA
In Stock
32GB DDR5 (1x32GB) 4800 SODIMM ECC Memory
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| UNSPSC-code | 32101602 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Features | |
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 173 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package height | 57 mm |
| Width | 69.6 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 1.2 mm |
| Weight | 11 g |
| Package weight | 60 g |
| Packaging data | |
| Package width | 173 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package height | 57 mm |
| Package weight | 60 g |
| Other features | |
| Country of origin | China, Vietnam, South Korea |
| UNSPSC-code | 32101602 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HP 32GB DDR5 (1x32GB) 4800 SODIMM ECC...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE P00930-B21 memory module 64 GB 1 x...
Login for pricing
|
New
HP 32GB DDR5 5600MHz SODIMM Memory
Login for pricing
|
Recommended
HPE P06192-001 memory module 64 GB 1 x...
Login for pricing
|
HPE 64GB (1x64GB) Dual Rank x4 DDR4-29...
Login for pricing
|
Hot Product
DELL AA799087 memory module 32 GB 4 x...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4M9Y8AA
|
P00930-B21
|
83P92AA
|
P06192-001
|
P00930-H21
|
AA799087
|
| Manufacturer |
HP
|
HPE
|
HP
|
HPE
|
HPE
|
DELL
|
| Internal memory type |
N/A
|
DDR4
|
DDR5
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| ECC |
N/A
|
Y
|
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Memory form factor |
N/A
|
288-pin DIMM
|
262-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
N/A
|
PC/server
|
Notebook
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
N/A
|
64GB
|
32GB
|
64GB
|
64GB
|
32GB
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 64 GB
|
N/A
|
1 x 64 GB
|
1 x 64 GB
|
4 x 8 GB
|





