Goodram GR3200D464L22/16G memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 3200 MHz
SKU
GR3200D464L22/16G
In Stock
16 GB 3200 MHz CL22 DIMM
Login for pricing
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
  • DIMM form factor
  • supply voltage 1.2 V
  • frequency: 2133, 2400, 2666, 3200 MHz
  • lifetime warranty + technical support
Memory
Package typeBlister
Buffered memory typeUnregistered (unbuffered)
Memory layout (modules x size)1 x 16 GB
Internal memory16 GB
Component forPC/Server
Memory form factor288-pin DIMM
CAS latency22
Memory voltage1.2 V
Module configuration1024M x 8
Memory channelsSingle-channel
ECCNo
Memory clock speed3200 MHz
Internal memory typeDDR4
Power
Memory voltage1.2 V
Features
Internal memory16 GB
Component forPC/Server
Memory form factor288-pin DIMM
CAS latency22
Memory voltage1.2 V
Module configuration1024M x 8
Memory channelsSingle-channel
ECCNo
Memory clock speed3200 MHz
Internal memory typeDDR4
Harmonized System (HS) code84733020
Weight & dimensions
Width133.3 mm
Package typeBlister
Packaging data
Logistics data
Other features
You may also be interested in
Compare Products
Product Goodram GR3200D464L22/16G memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 3200 MHz Goodram GR3200D464L22/16G memory modul... Login for pricing