eSTUFF ES67120008 mobile phone case 17 cm (6.7") Cover Black
SKU
ES67120008
In Stock
iPhone 14 Pro Max MADRID Silicone Cover - Black
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Smooth touch surface
- Soft microfiber inner lining
- 3 sides covered
- Offers access to all ports and buttons
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 14 Pro Max |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Bump resistant |
| Desktop stand | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Wireless charging | Yes |
| Product colour | Black |
| MagSafe compatible | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 200 mm |
| Depth | 15 mm |
| Weight | 90 g |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging data | |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 200 mm |