eSTUFF ES67120003 mobile phone case 15.5 cm (6.1") Cover Black
SKU
ES67120003
In Stock
iPhone 13 Pro MADRID Silicone Cover - Black
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Smooth touch surface
- Soft microfiber inner lining
- 3 sides covered
- Offers access to all ports and buttons
- Retail pack - 1 pc per box/sales unit
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 13 Pro |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Bump resistant |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Easy to apply | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 200 mm |