We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson
Epson C13T789340/T7893XXL Ink cartridge magenta extra High-Capacity XXL, 4K pages 34.2ml for Epson WF 5110
SKU
C13T789340
In Stock
Ink Cartridge XXL Magenta
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T789340 |
| Brand compatibility | Epson |
| Certification | CE |
| Printing colours | Magenta |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | WorkForce Pro: WF-5110/WF-5190/WF-5620/WF-5690 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Minimum order quantity | 40 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Magenta |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 40 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 320 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 4160 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2.17 m |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 137 mm |
| Package weight | 0.116 g |
| Package width | 27 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 83 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 137 mm |
| Package weight | 0.116 g |
| Package width | 27 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 83 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3120 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 2.17 m |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Products per pallet | 3120 pc(s) |
| Minimum order quantity | 40 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 320 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 4160 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2.17 m |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Epson C13T789340/T7893XXL Ink cartridg...
Login for pricing
|
Lexmark 80D2966/43XL+44XL Printhead ca...
Login for pricing
|
Recommended
Canon 6402B009/PGI-72 Ink cartridge mu...
Login for pricing
|
Bestseller
Canon 6403B007/PGI-72 Ink cartridge mu...
Login for pricing
|
Popular
Canon 6384B010/CLI-42 Ink cartridge mu...
Login for pricing
|
Hot Product
HP CN625AE/970XL Ink cartridge black h...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T789340
|
80D2966
|
6402B009
|
6403B007
|
6384B010
|
CN625AE
|
| Manufacturer |
Epson
|
Lexmark
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Epson
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HP
|
| Supply type |
N/A
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
N/A
|





