We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson
Epson C13T02V24010/502 Ink cartridge cyan, 160 pages 3,3ml for Epson XP 5100
SKU
C13T02V24010
In Stock
Singlepack Cyan 502 Ink
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T02V24010 |
| Colour ink volume | 3.3 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Colour ink page yield | 165 pages |
| Certification | CE |
| Printing colours | Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | WorkForce WF-2860DWF, WF-2865DWF Expression Home XP-5100, XP-5105 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946652900 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 34 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 34 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946652900 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson C13T02V24010/502 Ink cartridge c...
Login for pricing
|
Canon 4483A002/BCI-3EPC Ink cartridge...
Login for pricing
|
Recommended
Canon 2934B001/CLI-521C Ink cartridge...
Login for pricing
|
Bestseller
Canon 2970B001/PG-510 Printhead cartri...
Login for pricing
|
Hot Product
Canon 2932B001/PGI-520PGBK Ink cartrid...
Login for pricing
|
Popular
Canon 2935B001/CLI-521M Ink cartridge...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T02V24010
|
4483A002
|
2934B001
|
2970B001
|
2932B001
|
2935B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Cyan
|
Cyan
|
Cyan
|
Photo black
|
Photo black
|
Magenta
|
| Brand compatibility |
Epson
|
N/A
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|





