We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DYMO
Dymo 99010/S0722370 DirectLabel-etikettes 89mm x28mm Pack=2 for Dymo 400 Duo/60mm
SKU
S0722370
In Stock
Standard Address Labels, 28x89 mm, 2x 130 Labels
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Authentic DYMO address labels make mailing letters and packages easy
- Direct thermal-printing eliminates messy and expensive ink or toner
- Easy-to-peel labels are easy to use for fast, precise labelling
- Packed in rolls so you can quickly print one LW label or hundreds with no waste
- Compatible with DYMO LabelWriter 450 and 550 Series & 4XL/5XL label makers; Labels are made in Belgium
- Paper labels are FSC certified; packaging is made from mixed 80% recycled and FSC certified materials
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Adhesive type | Permanent |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Compatible products | LabelWriter |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 8.9 cm |
| Label height | 2.8 cm |
| Weight | 132 g |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 2 |
| Labels per roll | 130 pc(s) |
| Labels per pack | 260 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 260 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Country of origin | Belgium |
| Compatible products | LabelWriter |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Belgium |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Dymo 99010/S0722370 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Dymo 99017/S0722460 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Dymo 99015/S0722440 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Popular
Dymo 11355/S0722550 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Hot Product
Dymo 99014/S0722430 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Bestseller
Dymo 99012/S0722400 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
S0722370
|
S0722460
|
S0722440
|
S0722550
|
S0722430
|
S0722400
|
| Manufacturer |
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|





