We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DYMO
Dymo 2177565 DirectLabel-etikettes white 102mm x 210mm 6 x 140 pcs for Dymo Etiketten 10cm/5XL 10cm/LW 550 60mm
SKU
2177565
In Stock
DYMO Authentic LabelWriter Shipping Labels | 102 mm x 210 mm | Self Adhesive | 6 Rolls of 140 Easy-Peel Labels (840 Count) | for LabelWriter 5XL/4XL Label Makers | Made in Europe
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Authentic DYMO labels provide clear, legible text for accurate delivery of packages or for visitor management
- Direct thermal-printing eliminates messy and expensive ink or toner
- Easy-to-peel labels are easy to use for fast, precise labelling
- Packed in rolls so you can quickly print one LW label or hundreds with no waste
- Compatible only with DYMO LabelWriter 5XL and 4XL label makers; Made in Belgium
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Print technology | Direct thermal |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 21 cm |
| Weight | 6 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 6 |
| Labels per roll | 140 pc(s) |
| Labels per pack | 840 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 840 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Dymo 2177565 DirectLabel-etikettes whi...
Login for pricing
|
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Login for pricing
|
Popular
Dymo 13187/S0722390 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Hot Product
Dymo 13186/S0722420 DirectLabel-etiket...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Login for pricing
|
Recommended
Dymo 2093093 DirectLabel-etikettes 89m...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2177565
|
800263-105
|
S0722390
|
S0722420
|
800263-205
|
2093093
|
| Manufacturer |
DYMO
|
Zebra
|
DYMO
|
DYMO
|
Zebra
|
DYMO
|




