PO-BCS-15-20
In Stock
15", 40 x 30 x 8 cm, 549 g, Black
Login for pricing
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
Colour
Surface colorationMonochromatic
Weight & dimensions
Maximum screen size38.1 cm (15")
Volume12 L
Width400 mm
Weight549 g
Height8 mm
Depth300 mm
Features
Product main colourBlack
Case typeBriefcase
Carrying handle(s)Yes
Integrated compartment(s)Yes
Removable shoulder strapYes
Quantity1
Protection featuresScratch resistant, Water resistant
Shoulder strapYes
Front pocketYes
Brand compatibilityDell
Design
Case typeBriefcase
Carrying handle(s)Yes
Integrated compartment(s)Yes
Removable shoulder strapYes
Shoulder strapYes