We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts
CoreParts QI-HP1027B toner cartridge 1 pc(s) Compatible Black
SKU
QI-HP1027B
In Stock
Toner Black CE400A Pages: 5.500, Nordic Swan HP Color LaserJet M551 (507A) Series
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
| Features | |
|---|---|
| Type | Compatible |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 5500 pages |
| Compatibility | LaserJet M551 (507A) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certification | Nordic Swan |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE400A, APTHPCE400AE |
| Printing colours | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 395 mm |
| Depth | 244 mm |
| Height | 165 mm |
| Package depth | 244 mm |
| Package weight | 1.42 kg |
| Weight | 1.04 kg |
| Package width | 395 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 165 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 244 mm |
| Package weight | 1.42 kg |
| Package width | 395 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 165 mm |
| Technical details | |
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CE400A, APTHPCE400AE |
| Package type | Box |
| Compatibility | LaserJet M551 (507A) |
| Other features | |
| Certification | Nordic Swan |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts QI-HP1027B toner cartridge 1...
Login for pricing
|
Popular
HP C9722A/641A Toner cartridge yellow,...
Login for pricing
|
New
Lexmark 24B6008 Toner cyan, 3K pages f...
Login for pricing
|
Recommended
Lexmark 24B6011 Toner black, 6K pages...
Login for pricing
|
Hot Product
Brother TN-326BK Toner-kit black high-...
Login for pricing
|
Bestseller
Brother TN-241Y Toner-kit yellow, 1.4K...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
QI-HP1027B
|
C9722A
|
24B6008
|
24B6011
|
TN326BK
|
TN241Y
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
HP
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Brother
|
Brother
|
| Type |
Compatible
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Yellow
|
Cyan
|
Black
|
Black
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
HP
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
Brother
|
N/A
|





