140B11GSWL9B
In Stock
Galaxy Tab A9+ 11", Swell Enclosure Brandable Floor Stand - Black
Login for pricing
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
  • Simple installation (one solid metal structure)
  • Screen can be set in landscape or portrait mode
  • Full tilt screen
  • Wire management through stand
  • 2mm thick polypropylene graphic panel included
  • Slot for easy panel removal/replacement
  • Optional lighting kit
  • Bigger base add-on for larger screens
Features
Lock typeSecurity screw
CompatibilityGalaxy Tab A9 Plus | 11"| 2023 | SM-X210, SM-X215, SM-X216B
Product colourBlack
Colour groupBlack
Minimum screen size27.9 cm (11")
Maximum screen size27.9 cm (11")
Panel mounting interface75 x 75,100 x 100 mm
Cable managementYes
Covered front cameraNo
Country of originChina, Israel
Mounting typeFloor
Brand compatibilitySamsung
Tilt adjustmentYes
Packaging content
ManualYes
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Lock typeSecurity screw
Product colourBlack
Colour groupBlack
Cable managementYes
Warranty period1 year(s)
Tilt adjustmentYes
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks Galaxy Tab A9+ 11", Swell Enclosure Brandable Floor Stand - Black Compulocks Galaxy Tab A9+ 11", Sw... Login for pricing