We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
VivoLink
Vivolink VLSC262 video switch
SKU
VLSC262
In Stock
Presentation Switcher 6x1 4K
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- HDBaseT Output
- 4K Seamless presentation switcher
- Multi screen mode
- Scales and switches any video signal to HDMI and HDBT outputs
- RS232 kontrol
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Number of HDMI outputs | 1 |
| HDMI in | 4 |
| Features | |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Power |
| HDCP version | 1.4/2.2 |
| Power | |
| AC adapter input voltage | 110 - 230 V |
| Certificates | |
|---|---|
| Certification | HDBaseT |
| Weight & dimensions | |
| Width | 250 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 200 mm |
| Weight | 1.6 kg |
| Package width | 297 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package depth | 269 mm |
| Package weight | 2.86 kg |
| Technical details | |
| Width | 250 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 200 mm |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Power |
| Packaging data | |
| Package width | 297 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package depth | 269 mm |
| Package weight | 2.86 kg |