We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
VivoLink
Vivolink VLMSP-E100W speaker mount Wall White
SKU
VLMSP-E100W
In Stock
Speaker wall mount for Sonos ERA 100 with swivel. White.
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Swivel Range +/- 90 degrees
| Features | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Placement | Wall |
| Product colour | White |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Package width | 260 mm |
| Package height | 97 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Placement | Wall |
| Product colour | White |
| Gross weight | 440 g |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 340 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 440 g |
| Package width | 260 mm |
| Package height | 97 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Gross weight | 440 g |
| Package net weight | 340 g |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Vivolink VLMSP-E100W speaker mount Wal...
Login for pricing
|
New
Vivolink VLSPMTC-MOUNT speaker mount C...
Login for pricing
|
Popular
Vivolink VLMSP15 speaker mount Wall Bl...
Login for pricing
|
Recommended
Vivolink VLMSP-E300B speaker mount Wal...
Login for pricing
|
Hot Product
Vivolink VLMSP-E300W speaker mount Wal...
Login for pricing
|
Vivolink VLMSP-E100B speaker mount Black
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VLMSP-E100W
|
VLSPMTC-MOUNT
|
VLMSP15
|
VLMSP-E300B
|
VLMSP-E300W
|
VLMSP-E100B
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
| Material |
N/A
|
Metal
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Placement |
Wall
|
Ceiling
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|
N/A
|





