We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Huddly
Huddly ONE 12 MP Black 1920 x 1080 pixels 30 fps CMOS 25.4 / 2.3 mm (1 / 2.3")
SKU
7090043790856
In Stock
ONE. For small rooms and home office
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Camera | |
|---|---|
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Sensor type | CMOS |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.3 mm (1 / 2.3") |
| Horizontal field of view | 120° |
| Vertical field of view | 90° |
| F-number (relative aperture) | 2.8 |
| Video | |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Supported video modes | 1080p, 720p |
| HD type | Full HD |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB Type-C connector | Yes |
| Power | |
| DC input voltage | 5 V |
| Certificates | |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 82 mm |
| Depth | 102 mm |
| Height | 80 mm |