We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly
HP Poly Studio V52 USB Video Bar
SKU
A09D4AA#ABB
In Stock
Poly Studio V52 USB Video Bar
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
- Feel like you’ve all walked into the same room thanks to true-to-life conferencing made for medium-sized spaces. The razor-sharp 4K 20MP camera with 95° FOV and 5X zoom captures every detail, while 4-way speakers deliver room-filling sound.
- With better focus comes deeper collaboration. Latest generation AI tech like Poly DirectorAI automatically brings everyone in frame, in focus, and in the action, while Poly NoiseBlockAI and Acoustic Fence ensures that everyone is heard and distractions are not.
- Make meetings productive in more ways, and more rooms, thanks to flexible USB connectivity. Enjoy consistent experiences in rooms using Poly tech while enjoying your favorite video conference platform. Add accessories as needed to bring everyone into the action.
| Design | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 80% |
| Operating altitude | 0 - 4877 m |
| Technical details | |
| Pallet gross weight | 513.3 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 80 |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Echo cancellation | Yes |
| Automatic gain control | Yes |
| Packaging content | |
|---|---|
| Warranty card | Yes |
| Performance | |
| Bundled software | Poly Lens Cloud |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 45121520 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 769.5 mm |
| Depth | 115.2 mm |
| Height | 103 mm |
| Weight | 2.54 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 850 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package weight | 3 kg |
You may also be interested in
| Product |
HP Poly Studio V52 USB Video Bar
Login for pricing
|
HP Poly Studio E70 Smart Camera
Login for pricing
|
Barco Bar Core Grey 3840 x 2160 pixels
Login for pricing
|
|---|---|---|---|
| SKU |
A09D4AA#ABB
|
842F8AA
|
R9861632EUB1
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
HP Poly
|
Barco
|
| Product colour |
N/A
|
White
|
Grey
|


