We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP
HP L34198-372 memory module 4 GB DDR4
SKU
L34198-372
In Stock
4GB, DDR4, 3200MHz, 260-pin SODIMM
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory | |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69 mm |
| Height | 30 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HP L34198-372 memory module 4 GB DDR4
Login for pricing
|
HP PC3-12800 2GB memory module DDR3 16...
Login for pricing
|
Popular
HP 128MB DDR 266 MHz (PC100) non-ECC m...
Login for pricing
|
New
HP 4GB DDR4-2400 SoDIMM
Login for pricing
|
Bestseller
HPE 4GB (1x4GB) Single Rank x4 PC3-128...
Login for pricing
|
HPE 4GB (1x4GB) Single Rank x4 PC3-149...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
L34198-372
|
H2P63ET
|
282433-B21
|
Z9H55AT
|
647895-B21
|
708637-B21
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HPE
|
HPE
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR3
|
N/A
|
DDR4
|
DDR3
|
DDR3
|
| ECC |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Y
|
Y
|
| Memory form factor |
260-pin SO-DIMM
|
204-pin SO-DIMM
|
N/A
|
260-pin SO-DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
| Component for |
Notebook
|
Notebook
|
N/A
|
Notebook
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
4GB
|
N/A
|
N/A
|
4GB
|
4GB
|
4GB
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 4 GB
|





