We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elo Touch Solutions
Elo Touch Solutions 1502L POS monitor 39.6 cm (15.6") 1366 x 768 pixels Touchscreen
SKU
E318746
In Stock
15.6" LED, IntelliTouch Pro, 1366 x 768, 16:9, 10 ms, CR 600:1, Mini-VGA, HDMI, Black
Secure fast payment on this purchase
Next Day (UK) Delivery offered on stock items
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display brightness | 187 cd/m² |
| Viewing angle, vertical | 65° |
| Viewing angle, horizontal | 90° |
| Touchscreen | Yes |
| Response time | 10 ms |
| Contrast ratio (typical) | 600:1 |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
| Power | |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 457 mm |
| Package weight | 5.08 kg |
| Package height | 347 mm |
| Package depth | 181 mm |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Certificates | |
| Certification | cUL, IC, Europe CE, Japan VCCI, United States UL, FCC |